«Թուրքական խաղաղապահները չեն ուղարվկի Լեռնային Ղարաբաղ». Լավրով
«Թուրքիայի Հանրապետության խաղաղապահ ստորաբաժանումներ Լեռնային Ղարաբաղ չեն ուղարկվի։ Այս մասին հստակ ասված է Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների լիակատար դադարեցման մասին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի առաջնորդների հայտարարության մեջ»,- հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը:
Նա հայտնել է, որ Ռուսաստանը Լեռնային Ղարաբաղի հարցով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները ձախողելու փորձեր չի տեսնում։
«Առայժմ ես չեմ տեսնում նշաններ, որ ինչ-որ մեկը փորձում է խափանել այդ պայմանավորվածությունները»,- հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարարը:
ՌԴ ԱԳ նախարարը նշել է, որ Մոսկվան համոզված է, որ բոլոր կողմերը շահագրգռված են Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների տեղակայմամբ:

Лавров заявил, что турецких миротворцев в Карабах направлять не будут
Турецкие миротворческие миссии не будет направляться на территорию Нагорного Карабаха. Об этом заявил в четверг министр иностранных дел России Сергей Лавров в интервью российским и иностранным СМИ по актуальным вопросам международной повестки дня."Никаких миротворческих подразделений Турецкой Республики в Нагорный Карабах направляться не будет. Об этом четко сказано в заявлении лидеров [Азербайджана, Армении и России о полном прекращении военных действий в Нагорном Карабахе]",- сказал он.
Лавров заявил, что Россия не наблюдает попыток сорвать достигнутые по Нагорному Карабаху договоренности.
"Пока я не вижу признаков того, что кто-то пытается сорвать эти договоренности",- заявил глава МИД РФ.
Глава МИД РФ отметил, что Москва убеждена в том, что все стороны заинтересованы в пребывании российских миротворцев в Карабахе.