Ռուս խաղաղապահների 8 ինքնաթիռ մեկնել է Ղարաբաղ
Ռուս խաղաղապահներով առաջին 4 Իլ-76 ինքնաթիռները Լեռնային Ղարաբաղ են մեկնել Ուլյանովսկից։ Այս մասին հայտնել են ՌԴ ՊՆ-ից։
«ԻԼ-76 առաջին 4 ինքնաթիռները, որոնք իրականացնում են ռուս խաղաղապահների փոխադրումը Լեռնային Ղարաբաղ, դուրս են եկել Ուլյանովսկ-Վոստոչնի օդանավակայանից։ Օդանավում խաղաղապահ զորամիավորման անձնակազմն է, ավտոմոբիլային տեխնիկան, զրահամեքենաները և նյութական միջոցները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել ևս 4 ինքնաթիռի թռիչքի մասին։
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունում հիշեցրել են, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում խաղաղապահ զորակազմի տեղակայման համար ընդհանուր առմամբ կտեղափոխվի 1 960 զինծառայող, 90 զրահամեքենա, 380 միավոր ավտոմոբիլային և հատուկ տեխնիկա:

Восемь самолетов с российскими миротворцами вылетели в Карабах
Первые четыре самолета Ил-76 с российскими миротворцами отправились в Нагорный Карабах из Ульяновска. Об этом во вторник сообщили в Минобороны РФ.
"Первые четыре самолета Ил-76, осуществляющие переброску российских миротворцев в район выполнения задач в зоне нагорнокарабахского конфликта, вылетели с аэродрома Ульяновск-Восточный. На борту воздушных судов личный состав миротворческого соединения, автомобильная техника, бронетранспортеры и материальные средства", - говорится в сообщении.Позже стало известно о вылете еще четырех самолетов.
В Минобороны напомнили, что всего для развертывания миротворческого контингента в зоне нагорнокарабахского конфликта будут переброшены 1 960 военнослужащих, 90 бронетранспортеров, 380 единиц автомобильной и специальной техники.