Ռուսաստանն սկսել է Ղարաբաղում խաղաղապահ զորախմբի տեղակայումը
Ռուսաստանը Մոսկվայի ժամանակով ժամը 06:00-ից (տեղական ժամանակով 07:00-ից) կսկսի խաղաղապահ զորակազմ տեղակայել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում՝ Հայաստանի զինված ուժերի դուրսբերմանը զուգահեռ, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ՌԴ ՊՆ-ին:
«Համաձայն ՀՀ Վարչապետի, Ադրբեջանական հանրապետության նախագահի եւ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի հայտարարության՝ 2020թ. նոյեմբերի 10-ին Մոսկվայի ժամանակով 06:00-ից (տեղական ժամանակով 07:00 - խմբ.) Ռուսաստանի Դաշնությունը կսկսի խաղաղապահ զորակազմ տեղակայել ղարաբաղյան հակամարտության գոտում՝ հայկական զինված ուժերի դուրսբերմանը զուգահեռ»,- ասել են գերատեսչությունում:

Россия с 07:00 начнет развертывать миротворческий контингент в Карабахе
Россия с 06:00 мск (07:00 по местному времени) начнет развертывать миротворческий контингент в зоне нагорно-карабахского конфликта параллельно с выводом ВС Армении, сообщает ТАСС со ссылкой на Минобороны РФ.
«В соответствии с заявлением, премьер-министра Республики Армения, президента Азербайджанской Республики и президента Российской Федерации с 06:00 мск (07:00 по местному времени – ред.) 10 ноября 2020 года Российская Федерация приступает к развертыванию миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта параллельно с выводом армянских вооруженных сил», - сказали в ведомстве.