Զինծառայողը 3 մարդ է սպանել Վորոնեժի ռազմական օդանավակայանում
Վորոնեժի մոտ գտնվող ռազմական օդանավակայանում զինծառայողը 3 մարդ է սպանել։ Նա բարիկադավորվել է զորամասի տարածքում, հայտնում Է ТАСС լրատվական գործակալությունը:
«Զինծառայողը կրակ է բացել ատրճանակից, որը վերցրած է եղել սպայից։ 3 մարդ է սպանվել։ Այժմ հարձակվողը բարիկադավորվել է զորամասի տարածքում»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ տուժածներից մեկը ողջ է մնացել. նա վերակենդանացման բաժանմունքում է. «3 մարդ է զոհվել, 1-ը՝ ողջ մնացել։ Տուժածը լուրջ վնասվածքներ է ստացել և այժմ վերակենդանացման բաժանմունքում է»,- ասել է զրուցակիցը։
Վորոնեժի շրջանի իշխանությունները հաստատել են ռազմական օդանավակայանում արտակարգ պատահարի փաստը. «Այո, նման փաստ կա։ Մենք այժմ պարզում ենք բոլոր մանրամասները, մի քանի զոհ կա»,- հայտնել են վարչակազմի մամուլի ծառայությունից:

Военнослужащий убил трех человек на аэродроме под Воронежем
Военнослужащий убил трех человек на военном аэродроме под Воронежем. Он забаррикадировался на территории части, сообщил источник в экстренных службах региона.
"Военнослужащий устроил стрельбу, стрелял из пистолета, который забрал у офицера. Убиты трое человек. Сейчас он [нападавший] забаррикадировался на территории части", - сказал собеседник агентства.
Власти Воронежской области подтвердили факт ЧП на военном аэродроме. "Да, факт такой имеется, мы сейчас сами выясняем все подробности, там [на аэродроме] несколько погибших", - сообщили ТАСС в пресс-службе администрации области.
Один пострадавший выжил после стрельбы на военном аэродроме под Воронежем. Он находится в реанимации․
"Три человека погибли, еще один выжил. Пострадавший получил серьезные ранения, он в реанимации", - сказал собеседник агентства.