Իրաքում ահաբեկիչները հարձակվել են զինվորական դիտակետի վրա. կա 11 զոհ
Նոյեմբերի 8-ի երեկոյան, Իրաքի մայրաքաղաք Բաղդադից ոչ հեռու գտնվող զինվորական դիտակետի վրա են հարձակվել ԻՊ ահաբեկիչներ, ինչի հետևանքով զոհվել է 11 մարդ, ևս 8-ը՝ վիրավորվել։ Այս մասին հայտնել է As Sumaria հեռուստաալիքը։
Նշվում է, որ հարձակման ժամանակ օգտագործվել են նռնակներ և ինքնաձիգներ։ Զոհվել է 5 իրաքցի զինվորական և 6 քաղաքացիական անձ: Վիրավորներին տեղափոխել են Բաղդադի բուժհաստատություններ։
Հիշեցնենք, որ «Իսլամական պետություն» խմբավորման ահաբեկիչները 2017-ին Իրաքի տարածքում ոչնչացվել են միջազգային կոալիցիայի ուժերի կողմից։ Սակայն ժամանակ առ ժամանակ հարձակումներ են տեղի ունենում։

В Ираке террористы напали на наблюдательный пункт военных: есть 11 жертв
Наблюдательный пункт армии Ирака недалеко от столицы Багдада вечером в воскресенье, 8 ноября, атаковали вооруженные боевики, в результате чего погибли 11 человек, еще восемь — получили ранения. Об этом сообщил местный телеканал As Sumaria.
Отмечается, что в результате нападения с использованием гранат и автоматического оружия погибли пятеро иракских военных и шестеро гражданских. Раненых доставили в медучреждения Багдада.
Напомним, террористы из группировки Исламское государство (ИГ) были уничтожены на территории Ирака в 2017 году силами международной коалиции. Однако атаки и вылазки боевиков время от времени происходят.