Ավելի քան 1,8 մլն «մեռած հոգի» է հայտնաբերվել ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններում
ԱՄՆ-ում դատական դիտորդները ժողովրդագրական վիճակագրության ստուգման ժամանակ պարզել են, որ ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններին մասնակցել է ավելի քան 1,8 մլն «մեռած հոգի»:
Judicial Watch կազմակերպության տվյալների համաձայն՝ խախտումներ են հայտնաբերվել ամերիկյան 29 նահանգի 353 ընտրաշրջանում։
«Այս հետազոտության շնորհիվ մենք տեսնում ենք քվեաթերթիկների և հայտերի կույր բաշխման անխոհեմությունը։ Ընտրողների կեղտոտ ցուցակները կեղտոտ ընտրություններ են նշանակում»,-ընդգծել է դատական դիտորդների ասոցիացիայի ղեկավար Թոմ Ֆիթթոնը։

Более 1,8 миллиона "мертвых душ" было выявлено на выборах президента США
Судебные наблюдатели в США при проверке демографической статистики выявили, что в президентских выборах с Соединенных Штатах приняли участие более 1,8 миллиона "мертвых душ".
Согласно данным организации Judicial Watch, нарушения были выявлены в 353 округах из 29 американских штатов. При этом, в некоторых случаях, число избирателей в два раза превышало фактически-возможное значение. Так, например, в Техасе зафиксировали 187 бюллетеней на 100 избирателей.
"Мы видим безрассудство слепой рассылки бюллетеней и заявок благодаря этому исследованию. Грязные списки избирателей означают грязные выборы", — подчеркнул глава ассоциации судебных наблюдателей Том Фиттон.