Հայաստանն ու Ադրբեջանը կմասնակցեն ԱՊՀ երկրների ԶՈՒ շտաբերի պետերի կոմիտեի նիստին
ԱՊՀ երկրների զինված ուժերի շտաբերի պետերի կոմիտեի հերթական նիստը տեղի կունենա ուրբաթ՝ Ուզբեկստանում, Ռուսաստանի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովի նախագահությամբ: Այս մասին հայտնել են ՌԴ ՊՆ-ից, փոխանցում է ТАСС-ը։
«Նիստին նախատեսվում է Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի և Ուզբեկստանի ռազմական պատվիրակությունների, ինչպես նաև ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի և ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի քարտուղարության պատվիրակությունների մասնակցությունը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
«ԱՊՀ անդամ պետությունների ռազմական պատվիրակությունների ղեկավարները կքննարկեն պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև կարծիքներ կփոխանակեն ԱՊՀ երկրների սահմանների պարագծով ստեղծվող ռազմաքաղաքական իրադրության վերաբերյալ»,- հավելել են Պաշտպանության նախարարությունում:

Армения и Азербайджан примут участие в заседании Комитета начальников штабов ВС стран СНГ
Очередное заседание Комитета начальников штабов вооруженных сил стран СНГ пройдет в пятницу в Самарканде (Узбекистан) под председательством начальника Генерального штаба Вооруженных сил России генерала армии Валерия Герасимова. Об этом сообщили в Минобороны РФ.
"В заседании планируется участие военных делегаций Азербайджана, Армении, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, России, Таджикистана и Узбекистана, а также делегаций Исполнительного комитета СНГ и Секретариата Совета министров обороны СНГ",- отмечается в сообщении.
"Главы военных делегаций государств - участников СНГ обсудят комплекс вопросов сотрудничества в сфере обороны и безопасности, представляющих взаимный интерес, а также обменяются мнениями по складывающейся военно-политической обстановке по периметру границ стран СНГ",- добавили в Минобороны.