Ժնևում կհայտարարեն ԼՂ խնդրի հանգուցալուծման հիմնական քայլերը և իրականացման ժամանակացույցը․ «Հրապարակ»
Չորեքշաբթի, 28 հոկտեմբերի, 2020 թ., 07:45
«Մինսկի խմբի համանախագահները հոկտեմբերի 25-ին Վաշինգտոնում բառացիորեն հայտարարեցին. «Համանախագահները և ԱԳ նախարարները համաձայնեցին նորից հանդիպել Ժնևում՝ հոկտեմբերի 29-ին, որպեսզի քննարկեն, համաձայնության հասնեն և ըստ ժամանակացույցի գործադրման մեկնարկ տան, որը նույնպես կհամաձայնեցվի ԼՂ հակամարտությունում խաղաղ հանգուցալուծման հասնելու բոլոր անհրաժեշտ քայլերի հետ՝ հիմնական սկզբունքներին համապատասխան, որոնք ընդունվել են Ադրբեջանի և Հայաստանի առաջնորդների կողմից»։
Այսինքն՝ մտադիր են վաղը Ժնևում հայտարարել ղարաբաղյան խնդրի հանգուցալուծման հիմնական քայլերը և իրականացման ժամանակացույցը: Հասկանալի է, որ Մինսկի խումբը դժվար թե դուրս գա տարիներ շարունակ բանակցված կարգավորման շրջանակներից:
Սակայն Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ուղերձը՝ պատերազմը շարունակելու մասին, այս տրամաբանությունից դուրս էր»,-գրում է թերթը:

«Грапарак»: В Женеве будут оглашены основные шаги по урегулированию карабахского конфликта и график их реализации
Среда, 28 Октября, 2020 года, 07:45
Газета «Грапарак» пишет: «Сопредседатели Минской группы 25 октября в Вашингтоне буквально заявили: «Сопредседатели и министры иностранных дел договорились снова встретиться в Женеве 29 октября, чтобы обсудить, достигнуть соглашения и приступить к реализации в соответствии с графиком, который должен быть согласован, всех шагов, необходимых для достижения мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта в соответствии с базовыми принципами, принятыми лидерами Азербайджана и Армении».
Другими словами, завтра в Женеве они намерены огласить основные шаги по урегулированию карабахского конфликта и график их реализации. Понятно, что Минская группа вряд ли выйдет за рамки многолетнего урегулирования.