Կորոնավիրուսով վարակման 718 և մահվան 9 նոր դեպք
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է. «Հոկտեմբերի 8-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 54473 դեպք, որոնցից 45312-ը՝ առողջացած, 1004-ը՝ մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7855 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 316479 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 3656 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 718 նոր դեպք: Ունենք 202 առողջացած:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 62 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 67 (կին), 88 (կին), 58 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 70 (կին), 71 (տղամարդ) և 83 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»։

За сутки в Армении выявлено 718 новых случаев коронавируса, скончались 9 человек
По положению на 11:00 четверга, 8 октября, в Армении зафиксировано 54 473 подтвержденных случая коронавируса, выздоровели 45 312 пациентов, скончались – 1004. На данный момент лечение продолжают 7855 пациентов.
В целом, число проведенных тестов составляет 316 479 (+3 656 за минувшие сутки).
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 718 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 202 пациента.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончалис 62-летний мужчина, 86-летний мужчина, 67-летняя женщина, 88-летняя женщина, 58-летний мужчина, 73-летний мужчина, 70-летняя женщина, 71-летний мужчина и 83-летний мужчина. У всех были сопутствующие хронические заболевания»,- сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.