«Անհրաժեշտության դեպքում Պուտինը կխոսի Ադրբեջանի ղեկավարության հետ»․ Պեսկով
Իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում լուրջ մտահոգիչ է, այս մասին «Սպուտնիկ»-ի ուղիղ եթերում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մարտերը պետք է անհապաղ դադարեցվեն։ Հակամարտության կարգավորումն անհրաժեշտ է տեղափոխել քաղաքական և դիվանագիտական դաշտ»,- ասել է նա:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը նաև նշել է, որ Ռուսաստանը Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ կապի մեջ է Թուրքիայի հետ:
Պեսկովի խոսքով՝ այժմ ժամանակը չէ հասկանալու, թե ով է ճիշտ և ով մեղավոր, կրակն անհապաղ պետք է դադարեցվի: «Անհրաժեշտության դեպքում Պուտինը կխոսի նաև Ադրբեջանի ղեկավարության հետ»,- ասել է Պեսկովը:

''В случае необходимости Путин поговорит с руководством Азербайджана''․ Песков
Ситуация в Нагорном Карабахе вызывает у России серьезную озабоченность, об этом в прямом эфире ''Спутника'' заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
''Эскалация ситуации не связана с попыткой извне создать новые трудности для России. Бои должны быть немедленно прекращены. Урегулирование конфликта необходимо перевести в политическое и дипломатическое поле'',- сказал Песков.
Пресс-секретарь президента России также отметил, что Россия по поводу ситуации в Карабахе находится в контакте с Турцией.
По словам Пескова, сейчас не время разбираться, кто прав, а кто виноват, огонь нужно немедленно остановить.