Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել
Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել. «Այսօրվանից Հայաստանի քաղաքացիները կրկին կարող են մուտք գործել Ուկրաինա՝ առանց սահմանափակման։ Պայմանը՝ COVID-19-ը ծածկող ապահովագրության առկայությունն է (բացառությամբ մշտական բնակության թույլտվություն ունեցողների համար)։
Մինչև հոկտեմբերի 2-ը Հայաստանից ժամանող ուղևորները կարիք չունեն մեկուսանալու կամ COVID-19-ի թեստավորում անցնելու, քանի որ ՀՀ-ն գտնվում է, այսպես կոչված, «կանաչ գոտում»։ Ուկրաինայի առողջապահության նախարարությունը յուրաքանչյուր ուրբաթ վերանայում է երկրների ցուցակը կախված համավարակի տարածվածության աստիճանից (կանաչ և կարմիր գոտիներ)»։

Граждане Армении смогут въезжать в Украину без ограничений
С сегодняшнего дня граждане Армении снова могут въезжать в Украину без каких-либо ограничений, условием является наличие страховки, покрывающей лечение COVID-19 (за исключением лиц, имеющих постоянный вид на жительство). Об этом говорится в заявлении посольства Армении в Украине.
«Пассажирам, прибывающим из Армении до 2 октября, не обязаны находиться в самоизоляции или проходить тестирование на COVID-19, так как Армения находится в так называемой «зеленой зоне». Каждую пятницу Минздрав Украины пересматривает список стран в зависимости от масштабов распространения эпидемии (зеленые и красные зоны)»,- говорится в заявлении.