Մահացած բուժառուն 79 տարեկան տղամարդ է. ԱՆ
Սեպտեմբերի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 49072 դեպք, որոնցից 43576-ն՝ առողջացած, 948-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4253 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 280366 թեստավորում:
Այսպիսով՝ երեկ կատարվել է 4289 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 429 նոր դեպք: Ունենք 175 առողջացած:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտը եղել է 79 տարեկան տղամարդ և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 295 է։

Число жертв коронавируса в Армении достигло 948, накануне скончался 79-летний мужчина
По положению на 11:00 субботы, 26 сентября, в Армении зафиксировано 49 072 подтвержденных случая коронавируса, выздоровели 43 576 пациентов, скончались – 948. На данный момент лечение продолжают 4253 пациента. В целом, число проведенных тестов составляет 280 366.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 429 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 175 пациентов.
«Касательно случая смерти сообщаем, что скончался 79-летний мужчина, у которого были сопутствующие хронические заболевания»,- сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне было зарегистрировано 2 летальных случая, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев достигло 295.