Հինգշաբթի, 24 սեպտեմբերի, 2020 թ., 00:45
Վարկանիշը բաղկացած է մի քանի խմբերից՝ «Տիտաններ», «Նորարարներ», «Արվեստի գործիչներ», «Առաջնորդներ» և «Կուռքեր»։ Այս տարի «Առաջնորդների» թվում են հայտնվել ԱՄՆ-ի ալերգիկ և վարակիչ հիվանդությունների ազգային ինստիտուտի տնօրեն Էնթոնի Ֆաուչին, ԱՀԿ-ի գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհան Գեբրեյեսուսը, ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը և առաջիկա ընտրություններում նրա մրցակից Ջո Բայդենը, ԱՄՆ-ի փոխնախագահի՝ դեմոկրատների թեկնածու Քամալա Հարիսը, ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսին, ԱՄՆ-ի գլխավոր դատախազ Ուիլյամ Բարրը, ՉԺՀ-ի ղեկավար Սի Ցզինպինը, Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Բրազիլիայի նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուն, Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին, Եվրոհանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լյայենը և Փարիզի քաղաքապետ Աննա Իդալգոն:
Time-ը «Տիտաններ» է ճանաչել Google-ի գլխավոր տնօրեն Սունդար Պիչային, Չինաստանի առաջատար համաճարակաբան Չժուն Նանշանին, աշխարհի ամենահարուստ մարդու՝ Ջեֆ Բեզոսի նախկին կնոջը՝ Մաքենզի Սքոթին, «Ֆորմուլա-1»-ի վեցակի չեմպիոն Լյուիս Հեմիլթոնին, ԱՄՀ-ի ղեկավար Քրիսթալինա Գեորգիևային և այլոց:
2020թ․-ին «Նորարար» են դարձել երգչուհի Մեգան Ջովոն Ռութ Փիթը, որն ավելի հայտնի է իր բեմական Megan Thee Stallion կեղծանունով, ՆԱՍԱ-ի տիեզերագնացներ Ջեսիկա Մեյրն ու Քրիսթինա Քուքը և այլք:
«Արվեստի գործիչների» շարքում հայտնվել է կատարող The Weeknd-ը, երգչուհի Սելենա Գոմեսը, դերասաններ Ֆիբի Ուոլեր Բրիջը և Մայքլ Բաքարի Ջորդանը, հարավկորեացի ռեժիսոր Պոն Չժուն Հոն ու թավջութակահար Յո Յո Ման:
«Կուռքերի» թվում են իրավապաշտպան Անջելա Դևիսը, թենիսիստուհի Նաոմի Օսաքան, Black Lives Matter շարժման հիմնադիրները և այլք:

Time составил рейтинг ста самых влиятельных людей
Американский журнал Time представил список 100 самых влиятельных людей мира в 2020 году. Об этом сообщает РИА Новости.
Рейтинг состоит из нескольких категорий без ранжирования: «Титаны», «Новаторы», «Деятели искусства», «Лидеры» и «Кумиры».
В число «Лидеров» в этом году попали директор Национального института аллергических и инфекционных заболеваний США Энтони Фаучи, гендиректор ВОЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, президент США Дональд Трамп и его оппонент на предстоящих выборах Джо Байден, кандидат демократов в вице-президенты США Камала Харрис, спикер палаты представителей США Нэнси Пелоси, американский генпрокурор Уильям Барр, глава КНР Си Цзиньпин, канцлер Германии Ангела Меркель, президент Бразилии Жаир Болсонару, премьер-министр Индии Нарендра Моди, президент Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен и мэр Парижа Анн Идальго.
«Титанами» Time признал гендиректора Google Сундара Пичаи, ведущего эпидемиолога Китая Чжун Наньшань, экс-супругу самого богатого человека в мире Джеффа Безоса Маккензи Скотт, шестикратного чемпиона «Формулы-1» Льюиса Хэмилтона, главу МВФ Кристалину Георгиеву и других.
«Новаторами» в 2020 году, по версии журнала, стали певица Меган Джовон Рут Пит, более известная под своим сценическим псевдонимом Megan Thee Stallion, астронавты НАСА Джессика Мейр и Кристина Кук и прочие. Среди «Деятелей искусства» были отмечены исполнители The Weeknd, певица Селена Гомез, актеры Фиби Уоллер-Бридж и Майкл Бакари Джордан, южнокорейский режиссер Пон Чжун Хо и виолончелист Йо Йо Ма.
Среди «Кумиров» — правозащитница Анджела Дэвис, теннисистка Наоми Осака, основатели движения Black Lives Matter и другие.