«Սաակաշվիլին չի վերադառնա Վրաստան»․ Բուրջանաձե
Վրաստանի խորհրդարանի նախկին խոսնակ, «Միասնական Վրաստան-ժողովրդավարական շարժում» կուսակցության առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեն պնդում է, որ հանրապետության նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլին, չնայած իր խոստումներին, չի վերադառնա հայրենիք:
«Ոչ, նա չի վերադառնա։ Նա այն մարդը չէ, ով իր բարեկեցությունն ու ազատությունը հարցականի տակ կդնի։ Նրա ժամանման հնարավորությունը 1% է: Նա հաստատ չի վերադառնա իշխանության։ Վրաց ժողովուրդը չի աջակցի «Ազգային շարժում» կուսակցությանը։ Նույնիսկ կոալիցիոն կառավարությունում ես երբեք չեմ պաշտպանի Սաակաշվիլիի թեկնածությունը»,- հայտարարել է նա։ Նրա խոսքով՝ 2013-ին Վրաստանից հեռանալով, նա իրեն անարժան է պահել։ Ընդ որում՝ Բուրջանաձեն կարծում է, որ եթե Սահակաշվիլին ներկայանար վրացական արդարադատությանը, նա հնարավորություն կունենար վերադառնալ իշխանության, քանի որ «ժողովուրդն արագ մոռանում է ամեն ինչ»:
«Նա չպետք է հեռանար։ Երբ Սաակաշվիլին և նրա իշխանությունները ժամանակին հետապնդել են ինձ, ձերբակալել իմ որդուն և երբ ոչ ոք չէր կարող երաշխավորել իմ անվտանգությունը, երբ բոլորը, ով ինձ հսկում էին, և նույնիսկ վարորդները, ձերբակալվել էին՝ ես չեմ հեռացել»,-հավելել է նա:

Бурджанадзе: "Саакашвили не вернется в Грузию"
Экс-спикер парламента Грузии, лидер партии "Единая Грузия – демократическое движение" Нино Бурджанадзе утверждает, что бывший президент республики Михаил Саакашвили, несмотря на свои обещания, не вернется на родину.
"Нет, он не вернется. Это не тот человек, который поставит свое благосостояние и свободу под вопросом. Шанс его приезда равен 1%. К власти он не вернется точно. Грузинский народ не поддержит таким количеством партию "Нацдвижение", которое сможет выйти на первое место и сформировать правительство. Даже в коалиционном правительстве я никогда не поддержу кандидатуру Саакашвили",- заявила она в интервью РИА Новости.По ее словам, он, уехав в 2013 году из Грузии, он повел себя недостойно. При этом Бурджанадзе считает, что если бы Саакашвили предстал перед грузинским правосудием, он имел бы шансы вернуться к власти, так как "народ быстро все забывает".
"Он не должен был уезжать. Когда Саакашвили и его власти в свое время преследовали меня, когда арестовывали моего сына и когда никто не мог гарантировать мою безопасность, когда все люди, которые меня охраняли, и даже водители, были арестованы, я не уехала",- добавила она.