Լուկաշենկոյի որդին հայտարարել է, որ բողոքի ցույցերն իրեն չեն վախեցնում
Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի ավագ որդին՝ Վիկտորը, խոսել է հանրապետությունում բողոքի ակցիաների մասին։ Այս մասին հայտնել է Sputnik Բելառուսը։ Անդրադառնալով իր մասնակցությանը Հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված մոտոարշավին, նա նշել է, որ բողոքի ցույցերն իրեն չեն վախեցնում։ «Մենք հիմա շատ հանգիստ գնում ենք Բելառուսի ճանապարհներով։ Տեսեք՝ գեղեցիկ, մաքուր քաղաք։ Մարդիկ գնում են. ինչ-որ մեկը հանգստանում է, ինչ-որ մեկն իր երեխաների հետ զբոսնում է: Իսկ հանրահավաքները՝ դե, անցան ու անցան»,- ասել է Լուկաշենկոյի որդին։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 9-ին Բելառուսում սկսվել են բողոքի զանգվածային ակցիաներ՝ ընդդեմ ընտրակեղծիքների։ Ընդդիմադիր թեկնածուների բոլոր շտաբները հայտարարել են պաշտոնական արդյունքները չճանաչելու մասին։

Сын Лукашенко заявил, что акции протеста ему не страшны
Помощник президента Белоруссии по национальной безопасности, старший сын Александра Лукашенко Виктор высказался о протестах в республике. Об этом сообщает Sputnik Беларусь.
Комментируя свое участие в мотопробеге, посвященном 75-летию Великой Победы, он отметил, что акции протеста его не пугают.
«Мы ехали сейчас совершенно спокойно по дорогам Беларуси. Смотрите - убранные и вспаханные поля, красивый, чистый город. Люди идут: кто-то - отдыхать, кто-то - со своими детьми прогуливаться. А митинги? Ну, прошли и прошли. Нам было нестрашно ехать мотопробегом»,— рассказал сын Лукашенко.
9 августа в Белоруссии прошли выборы президента. После закрытия избирательных участков в республике начались массовые акции протеста против фальсификаций результатов. Все штабы оппозиционных кандидатов заявили о непризнании официальных результатов.