«Բացասական եմ գնահատում բանակցային գործընթացի ներկա վիճակը». Ալիև
Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը բացասաբար է գնահատում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցությունների ներկա վիճակը: Այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ» լրատվական գործակալությունը:
«Բացասական եմ գնահատում բանակցային գործընթացի ներկա վիճակը: Կարծում եմ, որ ադրբեջանցի ժողովուրդը լիովին համաձայն է ինձ հետ: Բանակցություններն իրականում չեն ընթանում»,- տեղական հեռուստաընկերություններին տված հարցազրույցի ժամանակ ասել է Ալիևը:
Նա հայտնել է, որ իր երկիրը «իմիտացիայի համար չի մասնակցի խորհրդակցություններին», սակայն դա չի նշանակում, որ իրենք հրաժարվում են բանակցություններից:
Ադրբեջանի նախագահն ասել է՝ «Հայաստանի ղեկավարությունը փաստացի խախտել է բանակցային գործընթացը, քանի որ նրանց անհեթեթ հայտարարությունները, սադրիչ քայլերը անիմաստ են դարձնում բանակցությունները»:

Алиев заявил, что переговоры по карабахскому конфликту фактически не ведутся
Президент Азербайджана Ильхам Алиев негативно оценивает нынешнее состояние переговоров по урегулированию нагорнокарабахского конфликта и полагает, что они фактически остановились.
"Я негативно оцениваю нынешнее состояние переговорного процесса. Считаю, что азербайджанский народ полностью со мной согласен. Переговоры фактически не идут", - сказал глава государства в интервью местным телеканалам.
Алиев отметил, что его страна не будет участвовать в консультациях ради имитации. "Это не означает, что мы отказываемся от переговоров", - подчеркнул он. В то же время, по словам президента, участие в дискуссиях ради видимости и будет, по сути, видимостью.
С его точки зрения, руководство Армении "фактически нарушило переговорный процесс". "Потому что их абсурдные заявления, провокационные шаги делают переговоры бессмысленными", - добавил Алиев.