«Հնարավո՞ր է՝ ԲՀԿ-ից որոշ պատգամավորներ վայր դնեն մանդատները». լրագրողը՝ Աբովյանին
«Մենք այսօր տեսնում ենք, որ թե՛ վարչապետը, թե՛ իշխանությունները չունեն առարկայական պատասխան բոլոր այն խնդիրներին, որոնք հնչեցրել է պարոն Ծառուկյանը: Քաղաքական դիսկուրսը վերածվել է անհեթեթության»,- այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը:
Դիտարկմանը, թե ԲՀԿ-ի պատգամավորների կողմից բարեվարքության կանոնների խախտումներ չե՞ն լինում, օրինակ՝ Գևորգ Պետրոսյանի պահվածքը, Աբովյանը հայտնեց, որ ցանկացած պատգամավոր իր տեսակետը հայտնելու իրավունք ունի. «Այսօր պարոն Պետրոսյանը դարձել է հայկական քաղաքական դիսկուրսի առաջին եռյակում»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ Գ. Պտերոսյանի շուրջ քննադատություններն ուռճացված են:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ ԲՀԿ-ից որոշ պատգամավորներ վայր դնեն մանդատները, Աբովյաննն ասաց. «Ոչ մի տենց խոսակցություններ չկան: Մեզ մոտ շատ հանգիստ, աշխատանքային մթնոլորտ է»:

Арман Абовян: Политический дискурс превратился в абсурд
«Сегодня мы видим, что ни у властей, ни у премьер-министра нет содержательного ответа на все проблемы, озвученные господином Царукяном. Политический дискурс превратился в абсурд»,- заявил в беседе с журналистами в парламенте депутат от фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян.
На замечание, что зачастую споры возникают вокруг публикаций и заявлений депутата от фракции «Процветающая Армения» Геворка Петросяна, не проводит ли фракция с ним обсуждений в связи с этим, Абовян сказал, что у каждого депутата есть право выражать свою точку зрения.
«Сегодня Геворк Петросян находится в первой тройке армянского политического дискурса»,- сказал Абовян, добавив, что критика в адрес Петросяна зачастую преувеличивается.
На вопрос, возможны ли перестановки во фракции «Процветающая Армения», он отметил, что во фракции подобных разговоров нет, все спокойно, рабочая атмосфера – здоровая.