Սերգեյ Բագրատյանին ասել են, որ կոպեկ առ կոպեկ բերի և վճարի ամբողջ գումարը․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի հույսերը չեն արդարանում: Սերգեյ Բագրատյանը իր որոշման մասին հայտնել էր հուլիսի 23-ին, և դրանից հետո այն բազմաթիվ ասեկոսեների տեղիք տվեց: Եվ չնայած խմբակցության անդամները հայտարարում էին, թե չգիտեն Բագրատյանի որոշման պատճառները, սակայն տարբեր տեղեկություններ հրապարակվեցին, որ Բագրատյանի դեմ քրեական գործ է հարուցված, և նա շուրջ 50 մլն դրամի պարտավորություն ունի, որը պետք է վերադարձնի պետությանը:
Եվ, ահա, պատգամավորը հույս է ունեցել, թե դուրս գալով խմբակցությունից և կուսակցությունից՝ նրան ներվելու է ամեն ինչ, և անգամ գումար վերադարձնելու մասին խոսք լինել չի կարող: Սակայն իրականում այդպես չէ, և վերջերս Սերգեյ Բագրատյանին ասել են, որ նա պետք է կոպեկ առ կոպեկ բերի և վճարի աբողջ գումարը»:

«Жоговурд»: Сергею Багратяну сказали, что он должен заплатить все до копейки
Газета «Жоговурд» пишет: «Надежды бывшего депутата от фракции ППА Сергея Багратяна не оправдываются. Сергей Багратян объявил о своем решении покинуть фракцию 23 июля, после чего распространилсь множество слухов. И хотя члены фракции заявили, что не знают причин решения Багратяна, однако публиковалась разная информация о том, что против Багратяна возбуждено уголовное дело: он задолжал около 50 млн драмов, которые должен был вернуть государству.
Депутат надеялся, что, выйдя из фракции и из партии, ему простят долг. Однако недавно Сергею Багратяну сказали, что он должен заплатить все до копейки».