Դասախոսը հանկարծամահ է եղել #Zoom-ով դասընթացի ժամանակ. մահվան պատճառը #COVID-19-ն է
Արգենտինայում Zoom հարթակում օնլայն դասախոսության ժամանակ հանկարծամահ է եղել Էմպրեսայի համալսարանի դասախոսը: Այս մասին հայտնում է Clarin պարբերականը:
Դեպքը տեղի է ունեցել անցած չորեքշաբթի: Աղբյուրի տեղեկություններով՝ 46-ամյա Պաոլա դե Սիմոնեն սկսել է շնչահեղձ լինել օնլայն դասախոսության ժամանակ, հետո նա կորցրել է գիտակցությունը և մահացել:
Ուսանողները փորձել են դասախոսից ճշտել վերջինի բնակության հասցեն՝ շտապօգնություն կանչելու համար, սակայն դասախոսը չի կարողացել խոսել:
Ինչպես հայտնում է պարբերականը՝ Պաոլա դե Սիմոնեն օգոստոսի վերջին Twitter-ի իր էջում գրել էր, որ իր մոտ ի հայտ են եկել կորոնավիրուսի ախտանիշներ: Մահվան հավանական պատճառը կորոնավիրուսն է:

Преподаватель умерла во время лекции в #Zoom
В Аргентине во время онлайн-лекции, проходившей через Zoom, умерла преподаватель университета Эмпреса, об этом сообщило местное издание Clarin.
Инцидент произошел в минувшую среду. По данным издания, 46-летняя Паола де Симоне начала задыхаться во время онлайн-лекции для студентов, вскоре она потеряла сознание и умерла.
Сообщается, что после начала приступа ученики пытались узнать адрес де Симоне, чтобы вызвать к ней медиков, однако женщина не смогла его назвать.
Как указывает издание, в конце августа де Симоне сообщала на своей странице в Twitter о том, что уже около месяца у нее наблюдались симптомы коронавируса.
Ранее власти Аргентины решили продлить карантин, введенный из-за коронавируса, до 20 сентября. По данным на 4 сентября, в стране насчитывалось 451 198 человек, зараженных коронавирусом, скончался 9 361 пациент.