Ուրբաթ, 04 սեպտեմբերի, 2020 թ., 11:10
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է. «Սեպտեմբերի 4-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44461 դեպք, որոնցից 39257-ն՝ առողջացած, 891-ը՝ մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4041 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 213644 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 190 նոր դեպք և 402 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (տղամարդ), 81 (կին), 61 (կին) և 83 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Число жертв коронавируса в Армении достигло 891, лечение продолжают 4 041 пациент
По положению на 11:00 пятницы, 4 сентября, в Армении зафиксировано 44 461 подтвержденный случай коронавируса, выздоровели 39 257 пациентов, скончались – 891. На данный момент лечение продолжают 4041 пациент.
В целом, число проведенных тестов составляет 213 644. Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 190 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 402 пациента.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (64 года), женщина (81 год), женщина (61 год) и женщина (83 года). У всех пациентов были сопутствующие хронические заболевания»,- сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне был зарегистрирован 1 летальный случай, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев достигло 272.