Հինգշաբթի, 27 օգոստոսի, 2020 թ., 11:05
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է. «Օգոստոսի 27-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43270 դեպք, որոնցից 36988-ն՝ առողջացած, 864-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5153 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 200507 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 203 նոր դեպք և 262 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 75 (կին), 98 (կին) և 80 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Число жертв коронавируса в Армении достигло 864, лечение продолжают 5153 пациента
По положению на 11:00 четверга, 27 августа, в Армении зафиксировано 43270 подтвержденных случаев коронавируса, выздоровели 36988 пациентов, скончались – 864. На данный момент лечение продолжают 5153 пациента. В целом, число проведенных тестов составляет 200507.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 203 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 262 пациента.
«Касательно случая смерти сообщаем, что скончались женщина (75 лет), женщина (98 лет) и женщина (80 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания»,- сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне был зарегистрирован 1 летальный случай, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев достигло 265.