Երեքշաբթի, 18 օգոստոսի, 2020 թ., 11:10
Օգոստոսի 18-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 41846 դեպք, որոնցից 34982-ն՝ առողջացած, 832-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5787 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 186661 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 145 նոր դեպք և 327 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 65 (տղամարդ), 82 (կին), 70 (տղամարդ), 91 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 69 (կին), 84 (կին) և 79 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 245 է:

Минздрав Армении: Число жертв коронавируса в Армении достигло 832, за сутки скончалось 8 человек
По положению на 11:00 вторника, 18 августа, в Армении зафиксировано 41846 подтвержденных случаев коронавируса, выздоровели 34982 пациента, скончались – 832. На данный момент лечение продолжают 5787 пациентов. В целом, число проведенных тестов составляет 186661.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 145 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 327 пациент.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (65 лет), женщина (82 года), мужчина (70 лет), мужчина (91 год), мужчина (71 год), женщина (69 лет), женщина (84 года) и женщина (79 лет). У всех пациентов были сопутствующие хронические заболевания»,- сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне был зарегистрирован 1 летальный случай, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев достигло 245.