Կորոնավիրուսով վարակման 291 և մահվան 11 նոր դեպք
Օգոստոսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38841 դեպք, որոնցից 29557-ն՝ առողջացած, 749-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8307 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 165656 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 291 նոր դեպք և 560 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ բուժառուները եղել են 83 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 60 (կին), 80 (կին), 69 (կին), 73 (կին), 54 (տղամարդ), 81 (կին), 73 (տղամարդ) և 41 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

За сутки в Армении выявлен 291 новый случай коронавируса, скончались 11 человек
По положению на 11:00 субботы, 1 августа, в Армении зафиксирован 38841 подтвержденный случай коронавируса, выздоровели 29557 пациентов, скончались – 749. На данный момент лечение продолжают 8307 пациентов. В целом, число проведенных тестов составляет 165656.
Таким образом, за минувшие сутки подтвержден 291 новый случай заражения коронавирусом, выздоровели 560 пациентов.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (83 года), мужчина (79 лет), мужчина (68 лет), женщина (60 лет), женщина (80 лет), женщина (69 лет), женщина (73 года), мужчина (54 года), женщина (81 год), мужчина (73 года) и мужчина (41 год). Помимо последнего, у всех остальных пациентов были сопутствующие хронические заболевания», - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.