Չորեքշաբթի, 29 հուլիսի, 2020 թ., 11:15
Հուլիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37937 դեպք, որոնցից 27824-ն՝ առողջացած, 723-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9165 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 160380 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 308 նոր դեպք և 467 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 83 (կին), 64 (կին), 84 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 225 է:

Минздрав Армении: Количество умерших от коронавируса достигло 723, лечатся 9165 пациентов
По положению на 11:00 среды, 29 июля, в Армении зафиксировано 37937 подтвержденных случаев коронавируса, выздоровели 27824 пациента, скончались – 723. На данный момент лечение продолжают 9165 пациентов. В целом, число проведенных тестов составляет 160380.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 308 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 467 пациентов.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались женщина (83 года), женщина (64 года), мужчина (84 года) и женщина (68 лет). У всех пациентов были сопутствующие хронические заболевания», - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне было зарегистрировано 2 летальных случая, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев достигло 225.