Երկուշաբթի, 27 հուլիսի, 2020 թ., 11:05
Հուլիսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37390 դեպք, որոնցից 26665-ն՝ առողջացած, 711-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9793 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 157466 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 73 նոր դեպք և 187 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 81 (կին), 54 (տղամարդ), 68 (կին), 80 (կին) և 56 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 221 է:

Минздрав Армении: Количество умерших от коронавируса достигло 711, лечатся 9793 пациента
По положению на 11:00 понедельника, 27 июля, в Армении зафиксировано 37390 подтвержденных случаев коронавируса, выздоровели 26665 пациента, скончались – 711. На данный момент лечение продолжают 9793 пациента. В целом, число проведенных тестов составляет 157466.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 73 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 187 пациентов.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (63 года), женщина (81 год), мужчина (54 года), женщина (68 лет), женщина (80 лет) и мужчина (56 лет). У всех пациентов были сопутствующие хронические заболевания», - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне был зарегистрирован 1 летальный случай, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев 221.