ՌԴ ոստիկանությունը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ ձերբակալելու համար երեք ադրբեջանցու
ՌԴ Ոստիկանությունը դիմել է դատարան՝ Մոսկվայի հարավ-արևելքում տեղի ունեցած ազգամիջյան զանգվածային ծեծկռտուքի երեք մասնակիցներին ձերբակալելու համար: Նշենք, որ երեքն էլ ադրբեջանցի են: Վերջինները մասնակցել են ՀՀ քաղաքացիների հետ Մարյինոյի շրջանում տեղի ունեցած բախմանը: Հայտնում է «ՏԱՍՍ» լրատվական գործակալությունը:
«Դատարանը ստացել է ՌԴ ՔՕ 213 հոդվածի 2-րդ մասով (Խուլիգանություն) կասկածվող Համիդովի, Վալիևի և Զավիդովի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ձերբակալումն ընտրելու մասին հետաքննության միջնորդությունները»,- հայտնել են դատարանից: Գործի քննությունը տեղի կունենա մոտ օրերս:
Հուլիսի 24-ի գիշերը Մոսկվայի Մարյինո թաղամասում բախում էր տեղի ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիների միջև, ինչի արդյունքում ձերբակալվել էր ընդհանուր 34 մարդ:

Полиция попросила суд арестовать троих участников межнациональных столкновений в Москве
Полиция просит арестовать трех участников межнациональной массовой драки на юго-востоке Москвы. Об этом ТАСС сообщили в Кузьминском суде столицы.
"В суд поступили ходатайства следствия об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении Гамидова, Валиева и Завидова, подозреваемых по ч. 2 ст. 213 УК РФ ("Хулиганство")", - сказали в суде. Рассмотрение ходатайств начнется в ближайшее время.
Все трое являются уроженцами Азербайджана, принимавшими участие в драке с гражданами Армении в районе Марьино.
В ночь на 24 июля в московском районе Марьино произошел ряд конфликтных ситуаций между выходцами из Армении и Азербайджана, одна из которых переросла в драку. Пострадал один человек. Полиция возбудила дело о хулиганстве и разбое. В общей сложности задержаны 34 человека.