ԱՄՆ Կոնգրեսն ընդունեց Փալոնեի առաջարկը՝ զրկել Ադրբեջանին ռազմական աջակցությունից
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը հաստատել է 2021թ. Ազգային պաշտպանության հատկացումների մասին օրինագծում օրենսդրական մի շարք փոփոխությունների փաթեթը, որը ներառում է Հայկական հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենկ Փալոնեի առաջարկը։
Կոնգրեսական Փալոնը կարևորել է օրենսդրական փոփոխության ընդունումը, քանի որ Ադրբեջանը սպառնում է Հայաստանին: Այս կապակցությամբ Փալոնն ասել է․ «Պետք է վստահ լինենք, որ ամերիկյան արտաքին օգնությունը չի հակասում մեր արժեքներին ինչպես տանը, այնպես էլ դրսում»:
Ըստ նրա՝ այս փոփոխությունը հիմք է հանդիսանում Ադրբեջանին ռազմական օգնությունից զրկելու համար, քանի որ, Բաքուն ունի մարդու իրավունքների հետ կապված լուրջ խնդիրներ և վարում է ռազմատենչ քաղաքականություն, այս մասին հայտնում է «Ամերիկայի ձայն»-ը։

Конгресс США одобрил поправку Фрэнка Паллоне, требующую лишить Азербайджан военной помощи
Палата представителей США приняла пакет ряда законодательных изменений в законопроекте об ассигнованиях национальной обороны на 2021 год. Законопроект об изменении, внесенный сопредседателем Комитета по армянским вопросам Конгресса Фрэнком Паллоне в связи с американской военной помощью, был включен в пакет законопроекта об ассигнованиях национальной обороны.
Конгрессмен Паллоне отметил важность принятия законодательных изменений, особенно сейчас, когда Азербайджан угрожает Армении. «Мы должны быть уверены, что американская внешняя помощь не противоречит нашим ценностям как дома, так и за рубежом», - отметил Паллоне.
По его словам, это изменение является основой для лишения Азербайджана военной помощи, поскольку, по словам конгрессмена, у Баку есть серьезные проблемы с правами человека, и он ведет воинственную политику.