Քանյե Ուեսթը հայտ է ներկայացրել ընտրական հանձնաժողով
Ռեփ կատարող, դիզայներ Քանյե Ուեսթը ԱՄՆ Դաշնային ընտրական հանձնաժողով (Federal Election Commision, FEC) նախագահական ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել՝ լրացնելով թիվ 1 ձևաթուղթը: Այդ մասին վկայում են FEC կայքում հայտնված տվյալները:
Հայցադիմումը քննարկմամբ ընդունվել է հուլիսի 15-ին: Ըստ լրացված ձևաթղթի՝ ռեփերը կլինի «Քանյե 2020» կոմիտեի թեկնածուն, որտեղ որպես կուսակցություն նշված է BDY-ն: Forbes-ին տված հարցազրույցում Ուեսթը նշել է՝ կուսակցությունը կկոչվի The Birthday Party (հայերեն՝ «Ծննդյան երեկույթ»): Հարցին, թե ինչո՞ւ է Ուեսթն ընտրել այդպիսի անվանում, ռեփերը պատասխանել է. «Որովհետև, երբ մենք հաղթենք, այնպես կլինի, ասես միանգամից բոլորի ծննդյան օրը կլինի»:

Канье Уэст подал заявку для регистрации участником выборов президента США
Рэпер Канье Уэст заполнил форму № 1 Федеральной избирательной комиссии США (Federal Election Commision, FEC), необходимую для регистрации кандидатом для участия в президентских выборах. Об этом свидетельствуют данные на сайте FEC.
Заявку приняли к рассмотрению 15 июля. Согласно заполненной форме, рэпер будет кандидатом от комитета «Канье 2020», в качестве партии там заявлена BDY. В интервью Forbes он говорил, что не будет выдвигаться от какой либо партии, а создаст свою собственную. По словам Уэста, она будет называться The Birthday Party. На вопрос о том, почему он выбрал такое название, рэпер ответил: «потому что, когда мы выиграем, это будет как будто бы у всех сразу день рождения»