Երկուշաբթի, 13 հուլիսի, 2020 թ., 11:35
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է. «Հուլիսի 13-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 32151 դեպք, որոնցից 19865-ն՝ առողջացած, 573-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11530 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 135687 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 182 նոր դեպք և 232 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 83 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 59 (կին), 70 (կին), 80 (կին), 70 (կին), 81 (տղամարդ) և 74 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 183 է»:

Число жертв коронавируса в Армении достигло 573, среди скончавшихся накануне 59-летняя женщина
По положению на 11:00 понедельника, 13 июля, в Армении зафиксировано 32151 подтвержденный случай коронавируса, выздоровели 19865 пациентов, скончались – 573. На данный момент лечение продолжают 11530 пациентов. В целом, число проведенных тестов составляет 135687.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 182 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 232 пациента.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (83 года), мужчина (71 год), женщина (59 лет), женщина (70 лет), женщина (80 лет), женщина (70 лет), мужчина (81 год) и мужчина (74 года). У всех пациентов были сопутствующие хронические заболевания»,- сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне был зарегистрирован 1 летальный случай, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев 183.