Ի՞նչ է զգուշացրել Քոչարյանը՝ աջակիցներին իր հետ հեռավար շփումից առաջ. «Ժամանակ»
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ Ռոբերտ Քոչարյանի կողմնակիցները նրա հետ հեռավար շփումից առաջ զգուշացվել են, որ իրեն քաղաքական բնույթի հարցեր չտան:
Մասնավորապես զգուշացվել է, որ նրան հարցեր չտան քաղաքականություն վերադառնալու հնարավորության, կուսակցություն ստեղծելու, որևէ կուսակցության անդամակցելու, գործող իշխանության դեմ քաղաքական պայքարը ղեկավարելու մասով:
Քոչարյանի կողմնակիցներին սա մի քիչ տարօրինակ է թվացել, որովհետև նրանք սպասում էին, որ այդ զրույցը պետք է նվիրված լինի քաղաքական պայքարի կազմակերպմանը և դրանում իր ստանձնելիք դերին»:

«Жаманак»: О чем предупредил Кочарян своих сторонников перед дистанционной встречей?
Газета «Жаманак» пишет: «По нашей информации, перед дистанционной встречей сторонников Роберта Кочаряна предупредили, чтобы они не задавали ему вопросов политического характера.
В частности, было предупреждено, чтобы его не спрашивали о возможности возвращения в политику, создания партии, вступления в партию или возглавления политической борьбы против действующей власти.
Сторонникам Кочаряна это показалось немного странным, потому что они ожидали, что разговор должен быть посвящен организации политической борьбы и роли Кочаряна в ней».