#Tesla-ն ճանաչել են որպես ամենաանորակ մեքենաներ
Tesla ընկերության ավտոմեքենաները 32 փորձված ավտոարտադրողի շարքում ճանաչվել են որպես ամենաանորակը: Այսպիսի կարծիք ունեն J.D. Power վերլուծական գործակալության փորձագետները, որոնց զեկույցը հրապարակվել է կազմակերպության կայքում:
Զեկույցում նշվում է թերությունների և անսարքությունների քանակը, որոնք հայտնաբերվել են ամերիկյան գնորդների կողմից օգտագործման առաջին 90 օրվա ընթացքում: Մասքի ընկերության էլեկտրական ավտոմեքենաներն առաջին անգամ են ներառվել այս վարկանիշային աղյուսակում:
Մեքենաների բոլոր մոդելների միջին ցուցանիշը յուրաքանչյուր 100-ի դեպքում կազմում է 166 թերություն, Tesla-ի դեպքում թերությունները 250 են:
Ընկերությունը զգալիորեն զիջում է նույնիսկ «աութսայդերներին»՝ Land Rover-ին, Audi-ն ու Volvo-ին, որոնք համապատասխանաբար ունեն 228, 225 և 210 թերություն:

#Tesla оказался самым некачественным автомобилем
Автомобили Tesla оказались самыми некачественными среди 32 проверенных марок. К такому выводу пришли эксперты аналитического агентства J.D. Power, чей доклад опубликован на сайте организации.
Исследование характеризует количество дефектов и неисправностей, которые найдены американскими покупателями в первые 90 дней использования. Электромобиль от компании Илона Маска впервые принял участие в этом рейтинге.
Средний показатель по всем моделям — 166 дефектов на 100 автомобилей, но для Tesla он составляет 250 дефектов. Компания существенно отстала даже от аутсайдеров — у Land Rover, Audi и Volvo по 228, 225 и 210 нарушений соответственно.