#iPhone12-ի փաթեթը համալրված չի լինի ականջակալներով և սնուցման ադապտերով
Ականջակալներն ու սնուցման ադապտերը չեն ներառվի Apple-ի նոր iPhone 12 սմարթֆոնների փաթեթում։ Նման կանխատեսմամբ հանդես է եկել MacRumors ինտերնետային պորտալը, որը մասնագիտանում է Apple ընկերության վերաբերյալ վերջին տեղեկությունների, կանխատեսումների և լուրերի հրապարակմամբ։
Պորտալը հղում է անում Barclays ընկերության հետազոտական բաժնի վերլուծաբանների զեկույցին: Ըստ նրանց, այս տարի շնորհանդեսին պատրաստվելով, Apple-ի նոր սմարթֆոնները վաճառքի կհանվեն առանց՝ ավանդաբար ներառված անլար EarPods ականջակալների: Բացի այդ, հնարավոր է, որ iPhone 12-ի գնորդները սմարթֆոնի նոր տուփում սնուցման ադապտեր չգտնեն: Նոր սմարթֆոնների տուփը կներառի միայն USB-C-Lightning մալուխը:
Ըստ Barclays-ի՝ նոր iPhone-ի արտադրությունը հետ է ընկնում նշված ժամանակացույցից 4-6 շաբաթով: Նորույթի ներկայացումը կարող է տեղի ունենալ սեպտեմբերին, բայց որոշ մոդելներ պատվիրելու հնարավորությունը հասանելի կլինի միայն հոկտեմբերին կամ նոյեմբերին:
Ավելի վաղ Business Insider-ը հայտնել էր, որ Apple-ը նախատեսում է այս տարի թողարկել տասներկուերորդ սերնդի սմարթֆոնի չորս տարբերակ, որոնք կունենան 5G տեխնոլոգիայի հասանելիություն և OLED էկրաններ:

СМИ: новые модели #iPhone могут остаться без наушников и адаптера питания в комплекте
Проводные наушники и адаптер питания не будут входить в комплект поставки новых смартфонов iPhone 12 от корпорации Apple. С таким прогнозом выступил интернет-портал MacRumors, специализирующийся на информации, прогнозах и слухах о новинках Apple.
Портал ссылается на попавший в его распоряжение отчет аналитиков исследовательского подразделения банка Barclays. По их данным, готовящиеся к презентации в этом году новые смартфоны Apple будут продаваться без традиционно входящих в комплект проводных наушников EarPods. Помимо этого, по их сведениям, не исключено, что покупатели iPhone 12 не обнаружат в коробке со смартфоном адаптер питания. В комплект поставки новых смартфонов якобы будет входить лишь кабель типа USB-C - Lightning.
По оценкам специалистов Barclays, производство новых айфонов отстает от графика на 4-6 недель. При этом они считают, что презентация новинок может по традиции состояться в сентябре, но некоторые модели станут доступны для заказа лишь в октябре или ноябре.
Ранее портал Business Insider сообщал, что Apple планирует выпустить в этом году четыре варианта смартфона двенадцатого поколения, которые будут поддерживать технологию 5G и иметь OLED-экраны.