Չորեքշաբթի, 24 հունիսի, 2020 թ., 11:20
Հունիսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21717 դեպք, որոնցից 10797-ն՝ առողջացած, 386-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10404 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 100400 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 711 նոր դեպք և 653 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ն հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 79 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 73 (կին), 68 (տղամարդ), 62 (կին), 76 (կին), 83 (տղամարդ), 76 (կին), 68 (կին), 83 (տղամարդ), 83 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 130 է:

Минздрав Армении: Число скончавшихся от коронавируса достигло 386, выздоровели 653 человека
По положению на 11:00 среды, 24 июня, в Армении зафиксировано 21717 подтвержденных случаев коронавируса, выздоровели 10797 пациентов, скончались – 386. На данный момент лечение продолжают 10404 пациента. В целом, число проведенных тестов составляет 100400.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 711 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 653 пациента.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались женщина (64 года), мужчина (79 лет), мужчина (65 лет), мужчина (64 года), женщина (73 года), мужчина (68 лет), женщина (62 года), женщина (76 лет), мужчина (83 года), женщина (76 лет), женщина (68 лет), мужчина (83 года), мужчина (83 года) и женщина (68 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания», - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне были зарегистрированы 4 летальных случая, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев 130.