Համաձայն հարցումների՝ ամերիկացիներից շատերն աջակցում են բողոքի ցույցերին
Հարցմանը մասնակցած ամերիկացիների կեսից ավելին հայտնել է, որ աջակցում է մայիսի 25-ին Մինեապոլիսում ոստիկան Դերեք Շովինի կողմից աֆրոամերիկացի Ջորջ Ֆլոյդի սպանությունից հետո սկսված ցույցերին։ Հարցումն իրականացվել է մասնավոր Quinnipiac University-ի կողմից։ Հարցման արդյունքների համաձայն՝ հարցվածների 67%-ը կողմ է արտահայտվել ծավալված բողոքի ցույցերին, իսկ դեմ է եղել հարցվածների միայն 28%-ը:
Բացի այդ, հարցվածների 68%-ը համաձայն է եղել, որ «երկրում սևամորթ բնակչության նկատմամբ խտրականությունը լուրջ խնդիր է»: Դեմոկրատների շրջանում հարցվածների 96%-ը համաձայն է այս հայտարարության հետ, իսկ հանրապետականների շրջանում համաձայն են եղել հարցվածների միայն 34%-ը: Հարցվածների կեսից ավելին (57%) աջակցություն է հայտնել Black Lives Matter շարժմանը:

Большинство американцев поддерживают протесты, показал опрос
Более половины американцев заявили, что поддерживают проходившие в стране протесты против полицейской жестокости, свидетельствуют данные опроса, проведенного частным университетом в штате Коннектикут Quinnipiac University.
Согласно результатам опроса, 67% зарегистрированных избирателей поддерживают протесты из-за гибели афроамериканца Джорджа Флойда от рук полицейских. Против высказались лишь 28% опрошенных.
Кроме того, 68% респондентов согласились с тем, что "дискриминация чернокожего населения США - это серьезная проблема". При этом среди демократов 96% согласны с этим утверждением, а среди республиканце только 34%. Более половины опрошенных (57%) также высказались в поддержку движения Black Lives Matter.