Մեծ Բրիտանիայի ավիաընկերությունները դատի են տվել իշխանություններին
Բրիտանական British Airways, Ryanair և Easyjet ավիաընկերությունները դատի են տվել կառավարությանը, գրում է Bloomberg-ը: Ավիաընկերությունները պահանջում են, որպեսզի իշխանությունները չեղարկեն Մեծ Բրիտանիա ժամանող ուղևորների երկշաբաթյա կարանտինը:
Հունիսի 8-ից երկրում սկսել են գործել նոր կանոններ: Այսուհետ Մեծ Բրիտանիա ժամանողները պետք է նշեն իրենց կոնտակտային տվյալները և ինքնամեկուսացման վայրի հասցեն, որտեղ նրանք 14 օր պետք է մնան պարտադիր կարանտինում, հայտնում է The Telegraph-ը:
Ըստ ավիափոխադրողների՝ կառավարության ծրագիրը «կործանարար ազդեցություն կունենա բրիտանական զբոսաշրջության և ընդհանուր առմամբ տնտեսության վրա, այն կոչնչացնի հազարավոր աշխատատեղեր»: Նրանք պահանջում են, որպեսզի կառավարությունը վերադառնա հին կանոններին, ըստ որի՝ երկշաբաթյա կարանտինը պարտադիր էր միայն նրանց համար, ովքեր Միացյալ Թագավորություն էին ժամանում «բարձր ռիսկ ունեցող» երկրներից:

В Великобритании авиакомпании подали в суд на власти из-за карантина
Британские авиакомпании British Airways, Ryanair и Easyjet подали в суд на правительство страны, пишет Bloomberg. Они требуют, чтобы власти отменили двухнедельный карантин для прибывающих в Великобританию пассажиров.
Новые правила в стране введены с 8 июня. С этого времени те, кто приезжает в Великобританию, должны также указывать свои контактные данные и адрес места самоизоляции, где они проведут на обязательном карантине 14 дней, сообщал The Telegraph.
По мнению авиаперевозчиков, план правительства «окажет разрушительное влияние на британский туризм и экономику в целом и уничтожит тысячи рабочих мест». Они требуют, чтобы правительство вернулось к старым правилам, согласно которым двухнедельный карантин был обязательным только для тех, кто приезжал в Великобританию из стран с «высоким риском».