Մահացած 10 պացիենտներն ունեցել են քրոնիկ հիվանդություններ․ ԱՆ
Հունիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 14103 դեպք, որոնցից 5226-ն՝ առողջացած, 227-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8573 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 73156 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 428 նոր դեպք և 775 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ը հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 62 (կին), 54 (տղամարդ), 60 (կին), 58 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (կին), 84 (տղամարդ), 93 (տղամարդ), 75 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 77 է:

Минздрав Армении: У скончавшихся за сутки 10 пациентов были хронические заболевания
По положению на 11:00 среды, 10 июня, в Армении зафиксировано 14103 подтвержденных случая коронавируса, выздоровели 5226 пациентов, скончались – 227. На данный момент лечение продолжают 8573 пациента. В целом, число проведенных тестов составляет 73156.
Таким образом, за минувшие сутки подтверждено 428 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 775 пациентов.
«Касательно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (71 год), женщина (62 года), мужчина (54 года), женщина (60 лет), мужчина (58 лет), женщина (59 лет), женщина (66 лет), мужчина (84 года), мужчина (93 года), мужчина (75 лет). У всех были сопутствующие хронические заболевания», - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что накануне были зарегистрированы 3 летальных случая, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Количество таких случаев 77.