Բայդենն առաջ է անցել Թրամփից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարկանիշն ընկել է՝ հասնելով 38%-ի՝ Մինեապոլիսում աֆրոամերիկացի Ջորջ Ֆլոյդի մահից հետո սկսված ցույցերի արդյունքում։ Հարցումն իրականացվել է CNN-ի կողմից։
Հարցման արդյունքները ցույց են տալիս, որ Թրամփի վարկանիշն ընկել է 7 կետով՝ անցած ամսվա ընթացքում իրականացված հարցումների համեմատ: Այժմ նա ավելի շատ է հետ մնում դեմոկրատ Ջո Բայդենից։ Ներկա պահին Բայդենի վարկանիշը գտնվում է ամենաբարձր կետում։
Միևնույն ժամանակ, հարցված ամերիկացիների 38%-ը հավանություն է տալիս Թրամփի նախագահմանը, մինչդեռ 57%-ը հավանություն չի տալիս:
Բացի այդ, Թրամփը 14%-ով զիջում է Բայդենին: Ներկայիս նախագահին աջակցում է հայտնում հարցվածների 41%-ը, իսկ Բայդենի աջակցությունը կազմում է 55%։

Байден значительно опережает Трампа в рейтинге популярности
Рейтинг президента США Дональда Трампа упал до 38% на фоне протестов против насилия полиции в отношении темнокожих американцев. Об этом по результатам своих опросов сообщает CNN во вторник, 9 июня.
Опросы показывают, что рейтинг одобрения Трампа снизился на 7 пунктов по сравнению с результатами опросов в прошлом месяце. Теперь президент еще больше отстает от предполагаемого кандидата в президенты от демократов Джо Байдена. У последнего поддержка сейчас находится на самом высоком уровне.
При этом 38% опрошенных американцев одобряют то, как Трамп справляется с президентством, а 57% не одобряют.
Кроме того, Трамп отстает на 14% от Байдена. Действующего президента поддерживают 41% респондентов, в то же время поддержка Байдена составляет 55%.