#Twitter-ը հեռացրել է Թրամփի՝ Ֆլոյդի մահվան մասին տեսանյութը
Twitter-ը հեռացրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախընտրական թիմի պատրաստած տեսանյութը, որը նվիրված է եղել աֆրոամերիկացի Ջորջ Ֆլոյդի մահվանը: Սոցիալական ցանցը նշել է, որ տեսանյութը հեռացվել է հեղինակային իրավունքի վերաբերյալ սեփականատիրոջ բողոքի պատճառով:
Տեսանյութը հայտնվել է Թրամփի պաշտոնական էջում հունիսի 5-ին: Համաձայն The Hill պարբերականի՝ տեսանյութում եղել է Թրամփի ելույթը՝ Ֆլոյդի մահից մի քանի օր անց։ Նրա ելույթը եղել է հաջակցություն հանգուցյալի և ուղեկցվել է խաղաղ ցույցերի լուսանկարներով:
Տեսանյութի նկարագրում նշված է եղել. «Մենք աշխատում ենք ավելի արդար հասարակություն ստեղծելու համար, բայց դա նշանակում է կառուցել, ոչ թե ոչնչացնել: Իրար ձեռք բռնե՛ք, բռունցքները մի՛ թափահարեք: Կանգնե՛ք հանուն համերաշխության, մի՛ թշնամացեք»:

#Twitter удалил видео с речью Трампа о гибели Флойда
Twitter удалил видео, размещенное предвыборной командой президента США Дональда Трампа и посвященное гибели афроамериканца Джорджа Флойда. Причиной компания называет жалобы со стороны правообладателя.
Видео появилось в официальном аккаунте Team Trump 4 июня. По описанию The Hill, оно включало речь главы государства через несколько дней после смерти Флойда: слова президента шли фоном к изображениям погибшего и мирных демонстраций в его поддержку.
Подпись к видео гласила: «Мы работаем над созданием более справедливого общества, но это значит созидание, а не разрушение. Возьмитесь за руки, не размахивая кулаками. Вставайте в знак солидарности, не поддавайтесь враждебности».