Մահացած 7 պացիենտներից մեկը քրոնիկ որևէ հիվանդություն չի ունեցել. ԱՆ
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է․ «Մայիսի 29-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8676 դեպք, որոնցից 3297-ն՝ առողջացած, 120-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5214 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 56042 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 460 նոր դեպք և 10 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 42 (կին), 59 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 65 (կին), 64 (տղամարդ), 56 (կին) տարեկան: Վերջինից բացի, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 45 է»:

Минздрав Армении: У одного из 7 скончавшихся от коронавируса пациентов не было хронических заболеваний
Пятница, 29 Мая, 2020 года, 11:05
По положению на 11:00 пятницы, 29 мая, подтверждены 8676 случаев коронавирусной болезни, из которых 3297 – выздоровевшие, 120 – со смертельным исходом.
На данный момент от коронавируса фактически лечатся 5214 пациентов. В общем проведено 56042 тестирований.
Таким образом, имеются 460 новых случая заражения коронавирусом и 10 выздоровевших.
Касательно случаев смерти в Министерстве здравоохранения сообщили, что пациентам было 72 года (мужчина), 42 года (женщина), 59 лет (мужчина), 66 лет (мужчина), 65 лет (женщина), 64 года (мужчина), 56 лет (женщина). Помимо последней, у всех остальных были сопутствующие хронические заболевания.
В ведомстве отметили также, что за истекший день был зарегистрирован один летальный исход, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Таких случаев, в целом, 45.