31-ամյա կինը ծննդաբերությունից 5 օր անց մահացել է․ ԱՆ
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է․ «Մայիսի 25-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 7113 դեպք, որոնցից 3145-ն՝ առողջացած, 87-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3842 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 51594 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 452 նոր դեպք և 81 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 85 (կին), 61 (տղամարդ), 58 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 86 (կին), 67 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 39 է:
Նշենք, որ այլ պատճառով մահերից մեկը, ցավոք, մայրական մահ է։ 31-ամյա կնոջ մոտ ծննդաբերությունից 5 օր անց, նախնական ախտորոշմամբ, զարգացել է թոքային զարկերակի թրոմբոէմբոլիա, ինչի հետևանքով կինը հանկարծամահ է եղել։ Մահվան վերջնական պատճառը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։ Նշենք, որ սա այս տարվա մայրական մահվան առաջին դեպքն է»։

Минздрав Армении: Скончалась родившая пять дней назад 31-летняя женщина
По положению на 11:00 часов 25 мая, подтверждены 7113 случаев коронавирусной болезни, из которых 3145 – выздоровевшие, 87 – со смертельным исходом.
На данный момент от коронавируса фактически лечатся 3842 пациента. В общем проведено 51594 тестирований.
Таким образом, имеются 452 новых случая заражения коронавирусом и 81 выздоровевших.
Что касается случаев смерти, сообщается, что скончавшимся пациентам было 85 (женщина), 61 (мужчина), 58 (мужчина) и 69 (мужчина), 86 (женщина), 67 (мужчина), у которых были сопутствующие хронические заболевания.
В Министерстве здравоохранения отметили также, что за истекший день были зарегистрированы шесть летальных исходов, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Таких случаев, в целом, 39.
Отмечается также, что одна из скончавшихся 31-летняя женщина, которая родила пять дней назад. По предварительному диагнозу у нее развилась тромбоэмболия легочной артерии, в результате чего она и скончалась.