1 մահ, 146 նոր դեպք. կորոնավիրուսով պայմանավորված իրադրությունը Հայաստանում
Մայիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3538 դեպք, որոնցից 1430-ն՝ առողջացած, 47-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2042 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 33313:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 146 նոր դեպք և 71 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ը հայտնում է, որ պացիենտը եղել է 82 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 19 է։

В Армении зарегистрировано 146 новых случаев заражения коронавирусом, 1 пациент скончался
По положению на утро вторника, 12-го мая, в Армении зафиксированы 3538 подтвержденных случаев заражения коронавирусом.
Таким образом, количество новых случаев за сутки составило 146, вылечились 71 человек.
В целом, были проведены 33313 тестов на коронавирус. 1430 пациентов вылечились, скончались 47 человек. Количество больных, проходящих лечение, составляет 2042.
По факту смерти в Министерстве здравоохранения сообщили, что пациенту (женщина) было 82 года, у нее были сопутствующие хронические заболевания.
В Минздраве сообщили также, что накануне были зафиксированы еще два летальных случая, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, но смерть наступила по причине другой болезни. Отмечается, что общее количество таких случаев достигло 19-ти.