Քաղաքացին փակվել է պոլիկլինիկայում և սպառնացել ինքնասպան լինել
Մայիսի 10-ին, ժամը 20:45-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ քաղաքացին մոտք է գործել Երևանի Զորավար Անդրանիկի փողոցի թիվ 2ա հասցեում գտնվող թիվ 19 պոլիկլինիկա և սպառնում է ինքնասպանություն գործել։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։
Պարզվել է, որ քաղաքացի Հայկ Ա-ն (ծնված 1983թ․) փակվել է պոլիկլինիկայի սենյակներից մեկում և սպառնում է վնասել իրեն ապակու կտորով։
Հոգեբանը քաղաքացու հետ անցկացրել է հոգեբանական զրույց, այնուհետև ոստիկանության աշխատակիցները վնասազերծել են քաղաքացուն։

В Ереване молодой человек заперся в кабинете поликлиники и угрожал нанести себе увечья куском стекла
Понедельник, 11 Мая, 2020 года, 11:10
В Ереване молодой человек проник в поликлинику, заперся в кабинете и угрожал нанести себе увечья куском стекла.
Как сообщает пресс-служба МЧС, инцидент произошел вечером 10 мая в столичной поликлинике номер 19, расположенной по адресу ул. Зоравар Андраник №2а.
Прибывшие по вызову психологи провели с Айком А (1983 г.р) беседу.
По итогам действий психологов молодой человек отказался от идеи расправы с собой, после чего сотрудники полиции обезвредили его.