Ուհանի իշխանությունները մեկնաբանել են կորոնավիրուսով նոր դեպքերի մասին տեղեկությունները
Չինաստանի Ուհան քաղաքի իշխանությունները թույլ չեն տա, որպեսզի կորոնավիրուսի կրկնվող ալիքը տարածվի և կպահպանեն համաճարակաբանական վերահսկողության խիստ միջոցներ՝ համընդհանուր անվտանգությունն ապահովելու համար: Այս մասին այսօր հայտնել է հիգիենայի և առողջապահության ոլորտի տեղական հանձնաժողովը՝ մեկնաբանելով վերջին երկու օրվա ընթացքում հիվանդության դեպքերի թվի աճը։
Ուհան քաղաքում անցած օրվա ընթացքում գրանցվել է կորոնավիրուսի 6 դեպք․ վարակակիները 29-ից 81 տարեկան են, որոնք չեն ունեցել հիվանդության ախտանշաններ։
Պաշտոնական վիճակագրության համաձայն՝ Հուբեյում կարանտինում և բժիշկների հսկողության տակ է գտնվում առանց ախտանիշների առկայության 615 հիվանդ:

Власти Уханя прокомментировали данные о росте числа больных #COVID_19 в городе
Власти китайского города Ухань не допустят повторной волны нового коронавируса и сохранят жесткие меры эпидемиологического контроля для обеспечения всеобщей безопасности. Об этом сообщил в понедельник местный комитет по вопросам гигиены и здравоохранения, комментируя возобновившийся рост числа заболевших за последние два дня.
По его данным, за минувшие сутки в Ухане было зарегистрировано шесть заболевших с коронавирусной инфекцией-жители в возрасте от 29 до 81 года, прежде относившиеся к категории зараженных без симптомов.
Согласно официальной статистике, всего в Хубэе на карантине под наблюдением врачей находятся 615 инфицированных, не имеющих симптомов.