Նախորդ օրերին արձանագրված 2 դեպքում պացիենտների մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով. ԱՆ
Ինչպես հայտնել էինք, ապրիլի 29-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 1932 դեպք, որոնցից 900-ն՝ առողջացած: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1000 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 20189 թեստավորում:
Այսպիսով՝ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 65 նոր դեպք և 34 առողջացած։
Նշենք, որ, ընդհանուր առմամբ, ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահվան 30 դեպք: Նախորդ օրերին արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Минздрав Армении: У двух пациентов был диагностирован коронавирус, однако смерть наступила по причине другой болезни
Среда, 29 Апреля, 2020 года, 11:20
![]() По состоянию на 11:00 29 апреля число подтвержденных случаев заболевания коронавирусом достигло 1932 человекa. Выздоровели 900. На данный момент на лечении находится 1000 человек. Всего проведенo 20189 тестoв. Таким образом, зарегистрировано 65 новых подтвержденных случая заражения коронавирусом, 34 человекa выздоровели. Как сообщает Министерство здравоохранения, умерли в общей сложности 30 граждан. В последние дни было зарегистрировано два новых случая смерти, когда у пациентов была диагностирована коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по причине другой болезни. |