Թրամփը մտադիր է ժամանակավորապես կասեցնել ներգաղթը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ապրիլի 21-ին հայտարարել է, որ մտադիր է ժամանակավորապես կասեցնել ներգաղթը, որը պայմանավորված է կորոնավիրուսի համավարակի հետ։ Այս մասին նա գրել է Twitter միկրոբոլոգի իր էջում և խոստացել նմանատիպ հրամանագիր ստորագրել։
Թրամփը գրել է, որ կայացրել է որոշումը «անտեսանելի թշնամու հարձակման պայմաններում», ինչպես նաև ելնելով «Ամերիկայի քաղաքացիների աշխատատեղերը պաշտպանելու անհրաժեշտությունից»։ Նա այլ մանրամասներ չի հաղորդել:
Ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալների՝ Միացյալ Նահանգներում արձանագրվել է կորոնավիրուսի համավարակի ավելի քան 786 հազար դեպք, մահացել է ավելի քան 42 հազար մարդ:

Трамп намерен подписать указ о приостановке иммиграции в США
Президент США Дональд Трамп объявил 21 апреля, что в связи с пандемией нового коронавируса он намерен временно приостановить иммиграцию в Соединенные Штаты.
"В свете нападения со стороны невидимого врага, а также необходимости защитить рабочие места наших замечательных американских граждан я подпишу указ о временной приостановке иммиграции в Соединенные Штаты!" - написал глава вашингтонской администрации у себя в Twitter.
Других подробностей американский президент не привел.
По информации Университета Джонса Хопкинса, который производит подсчеты на основе сводок американских властей, Всемирной организации здравоохранения и других официальных источников, в США зафиксировано более 786 тыс. случаев заражения коронавирусом. Умерли свыше 42 тыс. человек.