Ռուսաստանի օգնությունն Իտալիային կորոնավիրուսի դեմ պայքարում անօգուտ է․ #LaStampa
Դեպի Իտալիա ռուսական մատակարարումների մեծ մասը, որոնք պետք է ծառայեին կորոնավիրուսի դեմ պայքարին, անօգուտ են, գրում է իտալական La Stampa թերթը։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Մոսկվայից սարքավորումների 80 տոկոսը չի օգնի վիրուսի դեմ պայքարին: Մատակարարումներն օգտագործվում են որպես արդարացում երկրի ղեկավարների քաղաքական նկրտումների համար:
Աղբյուրները պնդում են, որ Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպպե Կոնտեն ընդունել է Մոսկվայի օգնությունը միայն իշխանությունների հետ իր անձնական հարաբերությունների ամրապնդման համար: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նույնպես, ըստ թերթի, հետապնդում է իր քաղաքական շահերը:

Российскую помощь Италии для борьбы с коронавирусом назвали бесполезной․ #LaStampa
Большая часть российских поставок в Италию, которые должны послужить для помощи в борьбе с коронавирусом, назвали бесполезными. Такое заявление сделали высокопоставленные источники, на которых ссылается газета La Stampa.
По мнению источника, 80 процентов техники из Москвы не помогут в борьбе с вирусом. Поставки якобы используют в качестве оправдания для политических амбиций лидеров стран.
Источники утверждают, что премьер-министр Италии Джузеппе Конте принял помощь Москвы только для того, чтобы укрепить личные отношения с ее властями. Российский президент Владимир Путин тоже якобы преследует свои политические интересы.