#COVID_19 կորոնավիրուսի նոր հնարավոր էպիկենտրոնը կարող է դառնալ ԱՄՆ-ը․ #SCMP
Համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) խոսնակ Մարգարեթ Հարիսի՝ Միացյալ Նահանգները կարող է դառնալ #COVID_19 կորոնավիրուսի հնարավոր էպիկենտրոնը։ Նրա խոսքերը մեջբերում է South China Morning Post-ը:
«Այժմ ԱՄՆ-ում նկատվում է հիվանդությունների թվի կտրուկ աճ: Այնպես որ, նրանք իսկապես ունեն նման հնարավոր հեռանկար: Առայժմ չենք կարող ասել, որ սա արդեն այդպես է, բայց այն կարող է դառնալ իրականություն»,- հայտնել է Հարիսը:
Միացյալ Նահանգներում, ըստ վերջին տվյալների, գրանցվել է վարակի 54893 դեպք: Մահացել է 783 մարդ, 348-ը բուժվել է:

Назван новый возможный эпицентр коронавируса. #SCMP
Назван новый возможный эпицентр коронавируса. Представитель Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Маргарет Харрис заявила, что им могут стать США. Ее слова приводит издание South China Morning Post.
«Сейчас наблюдается быстрый рост числа заболеваний в США. Значит, у них действительно есть такой потенциал. Мы пока не можем сказать, что это уже так, но может стать реальностью потенциально», — заявила Харрис.
В США, по последним данным, зафиксировано 54893 случая инфицирования. 783 человека погибли, 348 вылечились.