Ավտովթար՝ Սյունիքում. բախվել են ՊՆ «Կամազ»-ն ու «07»-ը
Այսօր՝ ժամը 07։00-ի սահմաններում Մեղրի-Երևան ավտոճանապարհին բախվել են Արմավիրի մարզի բնակիչ՝ 61-ամյա Հ. Հ-ի վարած «Կամազ» մակնիշի և Սյունիքի մարզի բնակիչ՝ 59-ամյա Բ. Ա-ի վարած Վազ 2107 մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով «07»-ի վարորդ Բորիս Ա-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Գորիսի բժշկական կենտրոն։ Դեպքի վայր են ժամանել Արտակարգ իրավիճակների նախարարւթյան աշխատակիցները և իրավապահ մարմինները:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վթարի պատճառը եղել է վատ տեսանելիությունը. եղել է ուժեղ մառախուղ, և «Կամազ»-ի վարորդը, ով աշխատում է ՀՀ ՊՆ N զորամասում, չի նկատել, թե ինչպես է դուրս եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, ինչն էլ դարձել է վթարի պատճառ:

Крупное ДТП в Сюникской области: Столкнулись «КамАЗ» Минобороны и «ВАЗ – 2107»
На 160,8 км. автодороги Мегри-Ереван21 марта примерно в 07։00 столкнулись автомобили марок «КамАЗ» (водитель - 61-летний житель Армавирской области Ованес О.) и «ВАЗ – 2107» (водитель - 59-летний житель Сюникской области Борис А.).
Как сообщает Shamshyan.com, водитель «ВАЗ – 2107» Борис А. с телесными повреждениями доставлен в медцентр Гориса. На место происшествия прибыли спасатели, представители МО, полиции.
Согласно предварительным данным, причиной ДТП стала плохая видимость. На этом месте был сильный туман, и водитель машины марки «КамАз», который работает в N-ой воинской части Министерства обороны Армении, не заметил как вышел на встречную полосу, из-за чего и произошло столкновение автомобилей.