Նախկին ոստիկան, հայտնի փաստաբանի եղբորորդին կասկածվում է աներոջը սպանելու մեջ
Այսօր՝ մարտի 19-ին, ժ ամը 05:20-ի սահմաններում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Արտակարգ իրավիճակների նախարարության 9-11 օպերատիվ կառավարման կենտրոններ ահազանգ է ստացվել, որ Եկմալյան 1/1 շենքի 7-րդ հարկի բնակարաններից մեկի մուտքի մոտ տղամարդու դի կա: Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկաններն ու քննիչները նշված շենքի 7-րդ հարկի բնակարաններից մեկի մուտքի մոտ հայտնաբերել են նույն շենքի բնակիչ, 47-ամյա Արթուր Մարգարյանի դին, ում մարմնի վրա հայտնաբերվել է հրազենից արձակված հետք: Նշված սպանությունը կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել Երևանի բնակիչ, 35-ամյա Գոռ Տեր-Եսայանը։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վերջինս նախկինում աշխատել է ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի վարչությունում, և նա հայտնի փաստաբան Տիգրան Տեր-Եսայանի եղբոր տղան է:

В Ереване в совершении убийства подозревается племянник известного адвоката
В четверг, 19 марта, около 05:20 часов в полицейский отдел поступил сигнал о том, что на площадке 7 этажа дома номер 1/1 по улице Екмаляна обнаружено тело мужчины. Личность погибшего установлена.
Как сообщает Shamshyan, это 47-летний житель этого же дома Артур Маркарян. На теле мужчины огнестрельное ранение, на площадке обнаружено большое количество гильз, повреждена дверь квартиры.
По подозрению в совершении преступления подвергнут приводу 35-летний Гор Тер-Есаян, в прошлом сотрудник ГУБОП, племянник известного адвоката Тиграна Тер-Есаяна. По словам соседей, подозреваемый зять убитого.