Տոկիոյի 2020թ. Օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել առանց հանդիսատեսի. #DailyMail
Տոկիոյի 2020թ. Օլիմպիական խաղերը կարող են անցկացվել առանց հանդիսատեսի՝ COVID19-ի հետ կապված իրավիճակի պատճառով: Այդ մասին հայտնում է բրիտանական Daily Mail պարբերականը:
Հրապարակման համաձայն՝ հաշվի է առնվում մի տարբերակ, որի դեպքում Օլիմպիական խաղերը ցուցադրվելու են միայն հեռուստատեսությամբ: Նման լուծումը կբավարարի բազմամիլիոնանոց հեռուստատեսային պայմանագրերը և կդիտվի որպես իրադարձությունը չեղյալ հայտարարելու կամ տեղափոխելու այլընտրանք:
Ավելի վաղ խաղերի կազմկոմիտեի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Կացուրա Էնյոն հայտարարել էր, որ Օլիմպիական խաղերում որևէ փոփոխություն չի կատարվի կորոնավիրուսի պատճառով: Օլիմպիական խաղերն անցկացվելու են հուլիսի 24-ից օգոստոսի 9-ը:
Մինչ օրս Ճապոնիայում գրանցվել է նոր կորոնավիրուսի վարակի 961 դեպք: 12 մարդ մահացել է: Վարակվածների գերակշիռ մասը (705) ուղևորներն ու անձնակազմի անդամներ վարակվել են կորոնավիրուսով Diamond Princess զբոսանավի վրա։

#DailyMail: Олимпийские игры 2020 года в Токио могут пройти без зрителей из-за коронавируса
Летние Олимпийские игры 2020 года в Токио могут пройти без зрителей из-за ситуации с коронавирусом. Об этом сообщает британское издание Daily Mail.
По информации издания, рассматривается вариант, при котором Олимпиада будет показана только по телевидению. Такое решение позволит удовлетворить многомилионные телевизионные контракты и рассматривается в качестве альтернативы отмены мероприятия или переноса.
Ранее заместитель генерального директора оргкомитета Игр Кацура Энё заявлял, что никаких изменений из-за коронавируса в проведение Олимпиады внесено не будет. Олимпийские игры пройдут с 24 июля по 9 августа.
К настоящему времени в Японии отмечен 961 случай заражения новым коронавирусом. 12 человек скончались. Основная часть заразившихся (705) - это пассажиры и члены команды круизного лайнера Diamond Princess, который в воскресенье покинула последняя группа членов экипажа.